Możliwości finansowania ciężarówki marki MAN FS

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na otworzenie swojej własnej firmy transportowej. Nie powinniśmy zapominać o tym, że jest to bardzo dobry sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Jednak aby tak się stało, powinniśmy przede wszystkim zadbać o odpowiednią flotę. Na co warto w tym przypadku się zdecydować?

Ciężarówki MAN coraz chętniej wybierane

Przede wszystkim nie powinniśmy zapominać o tym, że kupno ciężarówki w szczególności nowego pojazdu nie jest wcale takie tanie. W tym przypadku musimy zainwestować naprawdę dużą kwotę pieniędzy, ponieważ w przeciwnym razie może okazać się, że tak naprawdę inwestycja nie będzie trafiona. 

Bardzo ważne jest aby pamiętać o tym, że najbardziej opłaca się oczywiście zainwestować w nowy pojazd. Jest to bardzo ważne abyśmy zdawali sobie z tego sprawę, ponieważ jeżeli przykładowo kupimy wiele samochodów używanych, nasza flota nie będzie solidna. Zbyt duża awaryjność nie tylko będzie generowała koszty, ale w tym przypadku będziemy mieć do czynienia także z opóźnieniem wykonywania zleceń. Na pewno żaden szanujący się przedsiębiorca nie może sobie pozwolić na taki stan rzeczy. Z tego powodu powinniśmy już na samym początku wybrać odpowiednie modele pojazdów. Jeżeli nie mamy zbyt dużo wolnych środków na finansowanie takich zakupów powinniśmy pamiętać, że możliwości w tym przypadku są naprawdę zróżnicowane. Bardzo popularny jest między innymi leasing ciągnika siodłowego. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ przede wszystkim nie obciąża ono zbyt naszego budżetu, a dodatkowo mamy pewność, że wybrany przez nas MAN będzie w pełni sprawny. Jakie są jeszcze największe zalety tego rozwiązania?

Największe zalety leasingu

Na pewno ciężarówki MAN brane w leasing są bardzo popularne, ponieważ są to solidne rozwiązania, które nie są zbyt awaryjne. Nie musimy płacić od razu całej kwoty za nowe auto, a możemy je niejako wynajmować. Dopiero gdy okres leasingu się zakończy, w zależności od zawartej umowy z przedsiębiorstwem istnieje możliwość wykupu tego typu floty. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ dzięki temu możemy wykupić pojazd, który jest w bardzo dobrym stanie i nie jest jeszcze wiekowy. Nie powinniśmy zapominać o tym, że jeżeli będziemy sami dbali o nasze pojazdy, które są w leasingu, tak naprawdę od nowości będziemy pewni, że są naprawdę w świetnym stanie, w przeciwieństwie do pojazdów tych samych rocznikowo, które obecnie możemy zakupić na rynku. Coraz więcej przedsiębiorców zwraca także uwagę na fakt, że decydując się na leasing, nie ponosimy tak naprawdę miesięcznie dużych kosztów. W zależności oczywiście od zawartej umowy z firmą może się okazać, że tak naprawdę w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń wynikających z wad fabrycznych pojazdów, możemy liczyć na ich wymianę lub też serwis w ramach umowy. Z kolei jeżeli byłaby to nasza flota, musielibyśmy sami wyłożyć większą ilość pieniędzy, aby te usterki usunąć we własnym zakresie. Zatem jak można zauważyć, leasing bardzo się opłaca.

Redakcja topbiura.pl