Długi – sytuacja bez wyjścia? Sprawdź, jak z nich wyjść!

W życiu każdej osoby pojawiają się momenty, kiedy jest naprawdę ciężko. Czasem te momenty przeciągają się na dłuższy czas i zaczyna nam brakować sił, aby radzić sobie z problemami. Zdarza się i tak, że przyzwyczajamy się do trudnej sytuacji i… nic z nią nie robimy. Dług z pewnością zalicza się do tych rzeczy. Jednak czy nie robienie z nim niczego to jakiekolwiek rozwiązanie? Absolutnie nie! Może to doprowadzić do jeszcze większych problemów, a nawet bankructwa. To samo tyczy się nieporadnych działań, które jeszcze bardziej nas pogrążają. Co więc zrobić, gdy pętla chwilówek zaciska się coraz mocniej? Jak działa oddłużanie i gdzie szukać pomocy?

Dlaczego się zadłużamy? Czyli o tym, skąd bierze się dług

Dług jest konsekwencją nieprzemyślanych decyzji, jednak nie zawsze. Czasem możemy zostać oszukani lub nie mieć innego wyjścia, niż tylko zaciągnąć pożyczkę. Chwilówka może z pozoru wydawać się prostym rozwiązaniem. Weźmiemy pieniądze, zapłacimy, a potem jakoś to będzie. Wtedy właśnie zaczynają się coraz większe długi, pętla chwilówek i masa problemów. Na sam koniec przychodzi windykator, a my już nic nie możemy zrobić. Dlatego lepiej działać wcześniej, niż później. Instytucje pomagające spłacić długi będą potrafiły nam pomóc, jeśli tylko sami najpierw podejmiemy odpowiednie kroki. Co więc trzeba zrobić?

Antywindykacja – jak poradzić sobie z długami?

Jeśli dostaniemy wezwanie do zapłaty, to najważniejsze jest, aby podejść do tego rozsądnie. Schowanie listu do szuflady, nieotwieranie go czy też nie odbieranie awizo to żadne rozwiązanie! Prędzej czy później będziemy musieli podjąć działanie. Lepiej, żeby nie było to wtedy, gdy przyjdzie do nas komornik. Dlatego właśnie firma oddłużeniowa jest potrzebna dużo wcześniej. Już po wezwaniu do zapłaty należy skonsultować sprawę. Prawnik powie nam, jak mamy postępować, a także przygotuje odpowiedź. Odwołanie to pierwszy krok do rozwiązania sprawy z długami! Sami nie jesteśmy w stanie ogarnąć wszystkich kwestii prawnych, które koniecznie trzeba spełnić, aby móc liczyć na umorzenie długów.

Instytucje pomagające spłacić długi – pomoc dla dłużników

Kancelaria oddłużeniowa daje nam największą szansę na rozwiązanie problemu. Pamiętaj, aby zgłosić się do niej jak najwcześniej. Odpowiedź na pozew z sądu należy dostarczyć do 2 tygodni od daty jego otrzymania. Tylko wtedy sprzeciw zostanie wzięty pod uwagę, a także wszystkie nasze dowody! Nie pozwól, aby było za późno. Długi potrafią bardzo namieszać w życiu każdego człowieka. Dlatego uważaj na nie i postaraj się, aby żyć bez nich. Niestety, wszystkiego nie przewidzimy. Pozostaje więc podejmować przemyślane i pewne decyzje, unikając niepewnych banków, źródeł pożyczek i za dużych wydatków!
Antywindykacja postara się pomóc każdemu dłużnikowi. Nawet jeśli myślisz, że Twój przypadek jest beznadziejny – spróbuj! Dopiero doświadczony specjalista jest w stanie ocenić, co możesz ugrać w swoim przypadku.

Redakcja topbiura.pl