Mistrzostwa Świata Piłki Ręcznej 2023 – czy Polacy mają szansę na podium?

Zaczęło się kolejne po tegorocznym mundialu święto dla fanów sportu. Chodzi oczywiście o Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej. Jest co prawda dyscyplina mniej popularna od piłki nożnej, jednak nie oznacza to, że mniej emocjonująca. Szczególnie teraz, kiedy Polska jest współgospodarzem wraz ze Szwecją. Jakie drużyny mierzą się ze sobą w tym turnieju?

Czego dowiesz się z tego tekstu:

  • Z jakich drużyn składają się mistrzostwa?
  • Do kiedy trwają Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej?
  • W jakich polskich miastach rozegrają się mecze?
  • Jakie są szanse Polaków na podium?
  • Gdzie można na bieżąco śledzić wyniki i inne dane związane z turniejem?

Kto gra/ grał na Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej w tym roku?

W turnieju udział wzięły 32 zespoły. Są to:

Polska, Dania, Szwecja, Bahrajn, Iran

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej 2023 – czas trwania

Turniej rozpoczął się 11 stycznia w Katowicach. W meczu otwarcia Polska starła się z Francją. Niestety, nasza reprezentacja przegrała dwiema bramkami. MIstrzostwa będą trwały do 29 stycznia. 

Gdzie rozgrywają się mecze?

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej 2023 mają dwóch gospodarzy: Polskę oraz Szwecję. Mecze rozgrywają się w czterech polskich miastach. Są to: Katowice, Kraków, Płock oraz Gdańsk. 

Natomiast jeśli chodzi o Szwecję to miasta – gospodarze turnieju to: Malmo, Sztokholm, Goteborg, Jonkoping i Kristianstad. 

Najbliższe spotkania odbędą się w Gdańsku na Ergo Arenie. Później rozgrywki przeniosą się do Sztokholmu. 

Co z Polakami?

Niestety, Polacy nie mają już szansy na zdobycie miejsca na podium w tych mistrzostwach. Po porażce z Francuzami w meczu otwarcia nasi reprezentanci przegrali ze Słowenią. 18 stycznia, w środę Polacy przegrali natomiast z Hiszpanią. W niedzielę 22 stycznia udało się chociaż wygrać z Iranem, czyli najsłabszą tegoroczną drużyną. 

Z takimi wynikami niestety nasza reprezentacja nie przeszła do fazy ćwierćfinałowej. 

Udało się to jednak innym zespołom.

Kto zagra w ćwierćfinałach?

O podium powalczą ze sobą cztery reprezentacje. Są to Francja, Niemcy, Hiszpania oraz Norwegia. Już w środę 25 stycznia zagrają w Gdańsku na Ergo Arenie. 

Pierwszy mecz odbędzie się o godzinie 18:00 a zmierzą się w nim Francuzi z Niemcami. Następnie o 20:30 zagrają Hiszpanie przeciwko Norwegom. Emocje w tych spotkaniach są gwarantowane, w końcu to walka o to kto wejdzie do półfinału.

Faza półfinałowa z kolei zaplanowana jest na piątek 27 stycznia, również na Ergo Arenie.

Gdzie można śledzić przebieg Mistrzostw Świata Piłki Ręcznej 2023?

Piłka ręczna nie cieszy się niestety aż takim zainteresowaniem mediów jak choćby piłka nożna. Na szczęście istnieją sposoby by być na bieżąco z rozgrywkami. ETOTO to legalny bukmacher. Na tej stronie można śledzić na bieżąco rozgrywki. Do tego kod MECZYKI pozwala uzyskać atrakcyjny rabat. Zdecydowanie warto sprawdzić!

Materiał zewnętrzny

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Redakcja topbiura.pl