Urządzasz biuro?

Biuro to takie miejsce, w którym spędzamy dużo swojego czasu. Prawie tak samo jak w samej pracy. Niektórzy z nas pracują zdalnie, swoje gabinety mają w domu. Czasami jednak jest tak, że naszym biurkiem jest po prostu blat czy stół w jadalni. Są też tacy, którzy trafili do biura dużych lub małych firm. Takie osoby pracują we własnych gabinetach, w parze lub w grupie z wieloma współpracownikami. Wystrój takich biur zależy od profesji firmy. Jak urządzić te biura domowe i firmowe w taki sposób, żebyśmy do pracy przychodzili chętnie nie ważne czy z drugiego pokoju czy dojeżdżali z innego miasta.

Domowe biuro

Tak naprawdę wszystko zależy od tego ile środków chcemy na owe biuro przeznaczyć oraz jakim metrażem dysponujemy. Jeżeli naszym „gabinetem” jest kawałek salonu czy kuchni powinniśmy zadbać o wygodne siedzenie czy spory stół, zamiast biurka.

Jeśli mamy już to szczęście i kawałek własnego gabinetu nie powinniśmy zapominać o najważniejszym umeblowaniu, czyli biurkiem, którym zmieści się komputer, myszka, drukarka i fotelem. Najczęściej wybieraną opcją jest krzesło obrotowe. Zarówno biurka i krzesła jak i regały czy półki, które też powinny znaleźć się z naszym home office dostępne są każdym sklepie budowlanym i meblowym oraz w szerokiej gamie kolorystycznej. Sklepy oferują takie meble nie tylko z drewna, ale obecnie także z tworzyw sztucznych. Każdy znajdzie więc coś dla siebie.

Sprzęt do biura

Nasi pracodawcy zlecając wykonanie miejsc pracy dla swoich pracowników na pewno mieli na uwadze ich dobre samopoczucie i nastrój w takich miejscach. W dużych korporacjach często spotkamy spore biurka, wygodne krzesła oraz ściany, które wygłuszają hałas. Jest to szczególnie potrzebne w takich miejscach, gdzie pracownicy prowadzą rozmowy z klientami. Każdy z nas lubi pracować w ciszy, która pozwala się skupić. W takich miejscach często spotkamy także oszklone drzwi czy rolety na oknach a nawet klimatyzacje. Podczas pracy ważna jest temperatura, ale też oświetlenie, dlatego na biurkach pracowników często znajdziemy dodatkowe lampki.

Na wybór kolorów ścian i podłóg oraz biurek czy krzeseł nie mamy wpływu. Jak więc sprawić, żeby nasze stanowisko pracy było dla nas przyjazne. Często pracownicy na swoich stołach roboczych oprócz komputerów i innych sprzętów mają chociażby zdjęcia z swoją rodziną czy przyjaciółmi. Takie małe zdjęcie sprawia, że możemy chociaż odrobinę w pracy poczuć się jak w domu. Niektórzy dekorują swoje biurka pamiątkami z wakacji a nawet roślinami. Pomysłów jest naprawdę dużo. Jeżeli jesteś pracownikiem takich firm to pomyśl nad spersonalizowaniem swojego biurka. W konsekwencji takich działań na pewno w pracy poczujesz się lepiej.

Niezależnie od miejsca pracy powinniśmy zadbać o dobre oświetlenie szczególnie kiedy pracujemy z komputerem. Temperatura także jest ważna. W miarę możliwości powinniśmy wietrzyć nasze miejsca pracy. Poskutkuje to na pewno większą efektywnością oraz lepszym samopoczuciem. Nasze stanowisko powinno być przede wszystkim przyjazne dla nas.

Redakcja topbiura.pl