Niezależność finansowa i mentalna

Pojęcie niezależności finansowej jest ostatnio bardzo popularne. W Internecie wiele osób edukuje kobiety, że powinny być niezależne finansowo i mentalnie. Co to właściwie oznacza? Czy kobieta powinna zawsze starać się mieć swoje pieniądze? Dlaczego?

Kobieta niezależna

Co to znaczy, że kobieta jest niezależna? Oznacza to, że jest w stanie samodzielnie się utrzymać, ale także, że jej wybory życiowe nie zależą od opinii innych. Wszystkie decyzje podejmowane są w wolności i są poprzedzone tylko analizą własnych pragnień. Kobieta niezależna doskonale wie czego chce, ma ustalony plan na swoje życie. Nie obawia się podejmowania odważnych decyzji, które w opinii innych mogą zostać uznane za niewłaściwe. Kobieta niezależna zupełnie się tym nie przejmuje, ponieważ osądy innych ludzi nie są dla niej kluczowe.

Jak zadbać o niezależność mentalną i finansową?

Niektóre kobiety nie potrafią podjąć żadnej życiowej decyzji bez konsultacji z partnerem albo ze swoimi rodzicami. Czasami pojawia się konieczność podjęcia terapii, aby kobieta zrozumiała, że może bez wyrzutów sumienia podejmować różne decyzję samodzielnie. W obecnych czasach kobiety mogą swobodnie pracować, mogą samodzielnie się utrzymywać i nie jest to dla nikogo zaskakujące i dziwne. Dlatego też warto, aby kobiety pokonywały własne bariery i wiedziały, że mogą żyć tak jak chcą. Czasami dopiero wieloletnia terapia otwiera kobietom oczy na różne nieprawidłowości, które miały miejsce w ich życiu. Niektóre kobiety mają tendencje do wybierania niewłaściwych partnerów, doświadczają przemocy. Warto zastanowić się dlaczego tak się dzieje. Często stoi za tym brak pewności siebie, wewnętrzne problemy.

Oddzielne konta

Niektóre kobiety nie wyobrażają sobie, aby podpisać intercyzę ze swoim przyszłym mężem. Tymczasem jest to najlepszy sposób, aby ochronić swoje finanse. W tradycyjnym społeczeństwie intercyza była postrzegana jako zagrożenie, a tymczasem jest ona szansą na uratowanie swojego majątku, a także na to, żeby nie spłacać długów swojego męża, jeśli na przykład w biznesie coś pójdzie nie tak jak powinno. Oddzielne finanse i oddzielne konta to szansa dla wielu kobiet, by nauczyć się samodzielnie zarządzać swoimi pieniędzmi i nie liczyć w każdej sytuacji na pieniądze partnera. Niezależność finansowa to ogromna wartość. Oczywiście, jeśli jedna ze stron chwilowo nie pracuje, to druga strona powinna okazać wsparcie i pomoc, jednak zawsze warto liczyć przede wszystkim na siebie i na swoje możliwości. Taka postawa z pewnością się opłaci.

Redakcja topbiura.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.