Czym charakteryzuje się leasingu konsumencki?

Leasing konsumencki to z pewnością mniej formalności oraz tańsze raty podczas zakupu samochodu. Jeszcze do niedawna tylko firmy mogły cieszyć się tą formą nabycia samochodu, obecnie jednak także klienci indywidualni korzystają z niego bez żadnych problemów. 

Czym jest Leasing konsumencki? 

W polskim prawie funkcjonuje od 2011 roku. To od tego czasu jest on dostępny dla klientów nieprowadzących własnej działalności gospodarczej. Oczywiście wcześniej korzystać mogły z niego firmy i działo się tak od 2001 roku. Firmy korzystały z leasingu dosyć powszechnie, ponieważ można było uzyskać dzięki nim ulgi podatkowe. Należy zwrócić jednak uwagę, że mimo iż jest on dostępny obecnie dla klientów indywidualnych, nie jest jeszcze tak popularny, ze względu na małą wiedzę na jego temat. 

Leasing dla klientów indywidualnych 

Leasing konsumencki jest to forma finansowania przeznaczona dla osób fizycznych, które na co dzień nie prowadzą działalności gospodarczej. Tak naprawdę nie różni się on niczym od zwykłego leasingu. W tym przypadku leasingodawca również przekazuje leasingobiorcy prawo do korzystania z samochodu przez określony czas, w zamian za spłatę rat. Leasing nie wymaga wykupu pod koniec umowy, Jest to ni mniej ni więcej połączenie cech kredytu i dzierżawy. Warto mieć na uwadze, że w tej formie nabycia samochodu klient nie staje się właścicielem samochodu, a wyłącznie zyskuje prawo do jego użytkowania. 

Czy ta forma leasingu się opłaca? 

Jak wszystko w życiu również leasing osobisty ma swoje zalety i wady. Do zalet możemy zaliczyć minimum formalności podczas podpisywania umowy. Zdecydowanie różni się to od kredytu samochodowego. Może się tak zdarzyć, że wystarczy nawet sam dowód osobisty. W przypadku normalnej procedury potrzebne będą: – dowód tożsamości – wypełniony wniosek o udzielenie leasingu – zaświadczenie o zatrudnieniu i o wysokości dochodu. Leasingodawcy nie są ustawowo zobowiązani do sprawdzania zdolności kredytowej, a w razie nie spłacania rat przez leasingobiorcę łatwo mogą odzyskać samochód. Raty w leasingu są znacznie niższe niż w kredycie samochodowym.

Leasing w VW FS 

Leasingując auto spłacasz tak naprawdę prognozowaną utratę wartości w okresie finansowania. Po zakończeniu umowy w Volkswagen Financial Services możesz podpisać umowę na korzystanie z kolejnego auta. Dobrą informacją jest brak wkładu własnego, co znacznie upraszcza zakup samochodu. Leasing jest możliwy dla aut marki Audi, Volkswagen, SEAT oraz SKODA. Decyzję o otrzymaniu finansowania otrzymasz nawet do 60 minut od złożenia wniosku.

Redakcja topbiura.pl