Odroczone płatności w e-commerce – wygoda dla klientów, korzyści dla sprzedawców

Zgodnie z danymi bilansu „Omni-commerce. Kupuję wygodnie 2023”, autorstwa Raportu Izby Gospodarki Elektronicznej, opracowanego przez Mobile Institute, 67% internautów zna możliwości płatności odroczonych, a 38% już skorzystało z takiego ułatwienia. Jednak, to funkcjonalne narzędzie finansowe nie jest tylko wsparciem dla samych konsumentów, ale również wszystkich właścicieli biznesów. Dlaczego? W dzisiejszej publikacji pokazujemy, jak prosta integracja kształtuje wygodne i bezpieczne warunki wirtualnych transakcji. Zapraszamy do lektury!

Wygoda dla klientów

Przytoczone statystyki nie są dziełem przypadku, bowiem funkcja odroczonych płatności zapewnia szereg wyjątkowych benefitów. Narzędzie to, znane również pod terminem Buy Now, Pay Later, polega na możliwości natychmiastowego zakupu interesującego przedmiotu, ale sama zapłata następuje w późniejszym terminie i najczęściej przybiera formę wygodnych rat.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, klient doświadcza ogromnej elastyczności finansowej. Transakcja umożliwia bowiem odroczenie spłaty należności oraz rozbicie jej na praktyczne części, dostosowując spłatę do bieżącej sytuacji klientów oraz indywidualnych zasobów nowego właściciela. Taki model finansowania jest szczególnie użyteczny i atrakcyjny w sytuacji, gdy planowany zakup może nadwyrężyć domowy budżet.

W konsekwencji, system odroczonych płatności pozwala cieszyć się z zakupionego produktu lub usługi już teraz, bez żmudnego oczekiwania na zebranie odpowiedniej kwoty pieniędzy. Co więcej, bardzo często model Buy Now, Pay Later nie wiąże się z dodatkowymi kosztami obsługi takiej transakcji. Brak odsetek przy terminowej spłacie rat powoduje, że usługa jest jeszcze ciekawsza i stanowi atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych produktów finansowych.

Podsumowując, odroczone płatności sprawiają, że zakupy stają się niezwykle proste, płynne i bezproblemowe, wpływając na pozytywny odbiór całej usługi. Konsument może cieszyć się z wymarzonego zakupu, optymalizując jednocześnie swój prywatny budżet. Jednak, benefity dotyczą również samych przedsiębiorstw!

Korzyści dla sprzedawców

Model odroczonych płatności może pełnić funkcję ergonomicznego ułatwienia, ale także skutecznej zachęty do skorzystania z danej usługi. Jak wynika z lektury raportu „Omni-commerce. Kupuję wygodnie 2023” nawet 55% ankietowanych osób wyraziło chęć skorzystania z płatności odroczonych offline. To pokazuje, że opcja ta jest doskonałym sposobem na wyróżnienie się spośród licznej konkurencji, a w efekcie zwiększenie sprzedaży. Dodatkowa opcja spłaty zobowiązań może także przekonać tych potencjalnych klientów, którzy wciąż się wahają. Te atuty sprzyjają również współpracy B2B!

Kolejną zaletą dla wszystkich właścicieli biznesów jest zwiększenie wartości koszyka zakupowego. Możliwość odroczenia należności i rozłożenia finalnego wydatku na raty może być efektywnym motywatorem do podwyższenia wartości rachunku i zakupu dodatkowych produktów. W kontekście warunków B2B oznacza to kompleksową dostawę, bez ryzyka zaburzenia płynności finansowej przedsiębiorstwa!

Przytoczony raport udowadnia, że konsumenci są coraz bardziej wymagający pod względem wygody przeprowadzania wirtualnych transakcji. W rezultacie, dodanie modelu odroczonych płatności jest narzędziem do przyciągania tych klientów, którzy zwracają uwagę na potencjał finansowania zakupów. Co więcej, klienci biznesowi unikają ryzyka związanego z tradycyjnymi formami finansowania kredytowego.

Wówczas Buy Now, Pay Later nie tylko zwiększa widoczność firmy, ale pomaga także w budowaniu silnych i lojalnych relacji z konsumentami. W konsekwencji, opcja ta zwiększa satysfakcję nabywców, minimalizując ryzyko nieuczciwych praktyk i doprowadzając do powtarzający się zakupów. Te wszystkie czynniki sprawiają, że model odroczonej płatności wyróżnia ofertę i buduje silną pozycję konkurencyjną firmy.

 

Więcej informacji znajdziesz pod adresem:  https://pragmago.tech/pl/porada/na-czym-polega-embedded-finance/

Artykuł sponsorowany

Redakcja topbiura.pl