Agent nieruchomości

Praca jest dla każdego z nas możliwością rozwoju i samorealizacji,
a także wynika z potrzeby zarabianie pieniędzy i sposobu na życie. Często powtarza się jak ważne jest to abyśmy robili to co lubimy.
Z reguły Wszyscy musimy pracować, aby móc realizować swoje podstawowe potrzeby jak jedzenie czy utrzymanie oraz swoje pasje, które często są naszą siłą napędową w pracy. W dużej mierze zależy od ciebie jaką drogę zawodową obierzesz.

Kiedy zacząć planować swoją przyszłość?

Już na etapie wyboru szkoły możesz zaplanować swoją karierę w nieruchomościach. Aby wykonywać zawód agenta nieruchomości mile widziane jest wykształcenie wyższe, chociaż osoby ze średnim wykształceniem także mogą z powodzeniem wykonywać tą pracę.
Poszukiwane są osoby po kierunkach takich jak:
– ekonomia,
– administracja,
– prawo,
– zarządzanie.

Do 1 stycznia 2014 roku, aby wykonywać ten zawód potrzebna była licencja, a co za tym idzie odpowiednie kursy i egzaminy, ale w tym momencie jest to zbędne ze względu na zmiany w ustawie o gospodarce nieruchomościami . Zawód, potocznie mówiąc został uwolniony, podobnie jak przewodnik czy pilot wycieczek.


W tym momencie wystarczy odpowiednie wykształcenie i zaangażowanie. Jeśli zaś chodzi o inne wymagania to niezbędne jest prawo jazdy kategorii B, ponieważ ten zawód wiąże się ze stałym przemieszczaniem się w celu spotkań z klientami i prezentacją ofert. Ważna w tej pracy jest także punktualność. Pracownik zwykle otrzymuje od pracodawcy samochód służbowy, telefon, laptop i aparat fotograficzny.

Jaki jest najbardziej pożądany zawód?


Agent nieruchomości to jeden z najbardziej pożądanych zawodów, co zapewne w dużej mierze wynika z wysokości zarobków.
Jeśli interesuje cię rynek nieruchomości, masz dobry kontakt z ludźmi, lubisz ich słuchać i poświęcać im czas to zawód agenta nieruchomości jest dla ciebie.
Agent od nieruchomości to nie tylko osoba która pomoże ci spełnić marzenia o swoim własnym mieszkaniu, domu czy działce, ale pomoże ci także w wynajmie. Często zdarza się, że firmy proszą o znalezienie dla nich odpowiedniego pomieszczenia czyli biura, magazynu czy hali produkcyjnej lub też placu pod działalność gospodarczą. Czasem to sam agent znajduje klientów.


To klient dyktuje warunki, a agent stara się im sprostać, dokładnie cię wysłucha, zrozumie twoje pragnienia i poniekąd wczuje się w twoje potrzeby, będzie dla ciebie nieopisaną pomocą. Jeśli znajdziesz człowieka, który poświęci ci czas w takiej ilości jak tego potrzebujesz to masz szansę na udaną transakcję zgodną z twoimi oczekiwaniami. Mówi się że każdy z nas poszukuje tzw. perełki i chce być traktowany wyjątkowo.
Niezastąpioną cechą dobrego agenta będzie wspaniały kontakt z tobą i zrozumienie twoich oczekiwań.
Zawód agenta nieruchomości zapewne wiąże się z podstawową znajomością psychologii ponieważ, ważne jest wyczucie czego potrzebuje od nas klient, jakie są jego oczekiwania względem nas.

Wynagrodzenie agenta nieruchomości waha się na poziomie 2000 złotych dla osoby początkującej do nawet kilkunastu tysięcy dla osób szczególnie zaangażowanych i z kilkuletnim doświadczeniem w pracy. Agent może być zatrudniony na umowę o pracę, lub zlecenie lub mieć założoną własna działalność gospodarczą.

Tak więc warto pracować w zawodzie agenta nieruchomości, gdyż praca ta jest dobrze opłacana, a przede wszystkim nie należy do nudnych.

Redakcja topbiura.pl